Ознака: Зелениково

Uncategorized

Борба за живот во скопско Зелениково, поплавата ги остави без покуќнина

Трагично ќе завршел обидот на 70 годишната Менда Маневска да го напушти својот дом откако синоќа Зелениково го зафати силно невреме. Сторијата на СИТЕЛ ја пренесуваме во продолжение: -Река, цела […]

Избор на уредникот

НАСТАВНИЧКАТА СТЕВАНА КУЗМАНОВСКА НАПАДНАТА ОД ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОПШТИНА ЗЕЛЕНИКОВО!?

Нејзините проблеми започнуваат уште во текот на летниот распуст, кога според нејзината изјава, без реално образложение била преместена од работното место од страна на директорката на училиштето “Марко Цепенков“. Решение […]

Вести

Без струја утре делови од Зелениково, Ѓорче Петров и Карпош

Заради технички зафати во електро-мрежата утре без струја ќе останат делови од општините Зелениково, Ѓорче Петров и Карпош, информираат од РЦУК Скопје.Од 9:00 до 15:30 часот без струја ќе бидат корисниците од […]