Ознака: зелениот покрив

Македонија

Демолиран зелениот покрив на ГТЦ, сторителот снимен од безбедносните камери

Зелениот покрив на Градскиот трговски центар е демолиран од страна на едно лице кое е снимено од безбедносните камери. Градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов на својот Фејбук профил објави […]