Ознака: зелен сок

Кулинарство

Совети за поголема делотворност на зелениот сок

Кашестите и цедените зелени сокови кои се мешаат со миксер, а се со основа вода, растително млеко, исцеден сок од портокал или јаболко, според стручњаците, се исклучително здрави за човековто […]

Нега и убавина

Зелен сок од само 4 состојки што ќе ви ја направи кожата беспрекорна, а желудникот мирен

Сокот од целер го зазема своето место меѓу омилените пијалаци, а причината воопшто не е чудна бидејќи ова растение е полно со природни состојки што помагаат при чистење на крвотокот, […]