Ознака: златна бубамара

Сцена

Саксофонистката на Влатко Лозаноски ги украде сите погледи на „Златна бубамара

Александра Илиева има доверба во себе и никогаш не се откажува од замислената цел додека не ја постигне. И нејзиниот музички инструмент на кој со години свири, саксофонот, има доверба […]

Сцена

„Владата има само едно пенкало“: Песната која громогласно беше поздравена од публиката на „Златна бубамара“

Во Преспа се потпишуваше Договор, со едно пенкало цела делегација, рече Сашко Коцев на овогодинешната Буба Мара. Тој на оваа тема испеа и песна, по која публиката громогласно аплаудираше и […]

Сцена

Овој човек чија жена се бори со ракот им ги скрши срцата на сите на „Златна бубамара“

Извршниот директор на ОХО, Пеце Талески, вечерва со својот емотивен настап не остана никого рамнодушен за време на доделувањето на наградите „Златна бубамара“ на популарноста. Имено, за време на примањето […]

Сцена

Скандал на Златна Бубамара – Калиопи го прекина настапот!

Изреволтирана поради технички проблеми за време на нејзиниот настап, поп-дивата Калиопи ги искара организаторите, бидејќи не го добила соодветниот сценски третман.  „Стоп, стоп… мислам дека по толку децении кариера заслужив […]

Видео

Ексклузивно видео: Златна Бубамара 2013

Во соработка со republika.mk, ви пренесуваме две видеа од вчерашната атмосфера во Универзалната сала. Златната бубамара на популарноста секоја година се чека со нетрпение, па затоа ви даваме ексклузивна можност […]