Ознака: злосторство

Занимливости

НАСА го истражува првото злосторство во вселената

НАСА ги истражува тврдењата дека астронаутката Ен Меклејн пристапила кон банкарската сметка на својата поранешна партнерка од Меѓународната вселенска станица. Ова можеби е првиот извештај за злосторство направено во вселената. […]

Балкан

Монструозно злосторство кај Зајечар: Девојчето било грабнато од роденденска забава, силувано и брутално убиено

 Девојчето било грабнато од роденденска забава, силувано и брутално убиено Девојчето А.С (3) од зајечарското село Вратарница вчера било силувано, па убиено со камења и боксови. Нејзиното  изобличео тело било пронајдено […]

Балкан

Стравично злосторство: Со нож ја убил бремената девојка а потоа се фрлил под автомобил!

Во  Банатски  двор во општина Житиште се случило убиство и  самоубиство. Животот го изгубила Сабина Вида (18) која била  бремена, а ја усмртил нејзиниот партнер Милан Цимеша (24).Тој вчера отишол […]

Вести

Финска во шок: Незапамтено злосторство во скандинавската земја

Еден полицаец во Финска е убиен, а друг се здобил со тешки повреди од автоматско оружје, откако врз нив отворил оган еден 73-годишен маж што потоа се самоубил.Полицијата во Вихти, […]