Ознака: злоупотреба

Вести

Влада на својот сајт ја објави листата на фирми кои користеле државна помош, а средствата не ги исплатиле на вработените

Компании на кои им е исплатена државна помош за минимална плата, а тие не ги уплатиле средствата на своите вработени. На линкот може да ја превземете целосната табела. https://vlada.mk/sites/default/files/dokumenti/analiza-neplateni_fin_poddrska_finalno.pdf

Вести

НЕЗАВИСНА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА: ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ СО ИЗВИЧНИК!

НЕЗАВИСНА ПРАТЕНИЧКА ГРУПА: ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ СО ИЗВИЧНИК! “Здраво. Ако може да се слушнеме.” Овие зборови не се некој наивен и збунет флерт на млади тинејџери, иако до вчера ако некаде […]

Живот

Реалната слика за домашното насилство: 10 најголеми заблуди

Реалната слика за домашното насилство: 10 најголеми заблуди Светот наголемо зборува за домашното насилство откако во јавност се појави снимка во која јасно се гледа како познатиот рагбист Реј Рајс ја […]

Вести

ОБСЕ- ОДИХР: Имаше случаи на злоупотреба, набљудувачите видоа купување гласови, доведена во прашање разделеноста на државата и партијата

Вториот круг од Локалните избори беше конкурентен, а почитувањето на темелните слободи придонесе за спроведување на демократски избори, оцени амбасадорката Одри Гловер шефна мисијата на ОБСЕ/ОДИХР.Кампањата, според неа, била куса, […]

Вести

Дежурен шарен „плукач“ ги вандализира статиите на Википедија. Доведена во прашање нејзината објективност

Пулс24 подолго време следи на Википедија редовно вандализирање на одредени статии, кое го врши исто лице, а е задолжено да ги нагрдува на антимакедонска основа…Она што можете да го забележите […]

Живот

Родители од пеколот: Ја терале ќерката да пие па да има секс со нив!

Млада жена  ја згрози јавноста со својата неверојатна приказна за злоупотрба која ја преживеала од своите родители. Аманда на познатиот водител му раскажала како родителите ја присилувале на сексуален однос со […]

Вести

ФОТО: СДСМ продолжува со злоупотреба на администрацијата!

Откако пред два дена СДСМ најгрубо ја злоупотреби администрација во Струмица за политички цели, партијата на Зоран Заев продолжува и понатаму скандалозно да ги злоупотребува вработените во јавниот сектор, спротивно […]

Вести

ВИДЕО: СДСМ го злоупотреби моето малолетно дете во својата политичка кампања

СДСМ го злоупотреби моето малолетно дете во својата политичка кампања.Родителите на малолетниот Зоран од Велес ја обвинуваат неговата класна раководителка Весна Богоевска, инаку портпаролка на општинската организација на СДСМ во […]