Ознака: змии

Занимливости

Ги проверувал каблите под куќата, а најде хорор: Цело легло змии живееле со него

Додека ги проверувал каблите под својата куќа во Олбанија, Тексас, еден човек забележал неколку змии, за кои се испоставило дека всушност се цело легло од 45 ѕвечарки. Нејтан Хокинс од […]

Занимливости

Најлошото изненадување со секси чорапи, и ги скршил двете нозе!

Сопругата си купила секси чорапи за да ја “заскокотка“ фантазијата на сопругот. Но, завршила во болница. Чорапите имале шара на змија, па тој помислил дека во креветот покрај неговата жена […]

Мода

Француската модна куќа повеќе нема да користи кожа од егзотични животни

Француската луксузна модна куќа Шанел, стана првата куќа со висока мода, која повеќе нема да користи кожа од крокодили и змии за свои креации. Оваа мерка најпрво ја поздравиле групите […]

Занимливости

Куче спасило цело семејство од наезда на кобри и потоа умрело

Куче херојски го одбранил семејството кое го нападнале четири кобри и потоа умрело. Доберманот стоел цврсто на земјата, храбро се борел со змиите отровници и на тој начин спасил цело […]

Балкан

Пред големиот празник, змии повторно ја „окупираа“ црквата на Богородица

Религиозниот празник Голема Богородица е еден од најважните во Грција, која важи за прилично религиозна земја. Кај нив овој празник се слави на 15 август, а поради различните календари ние […]

Видео

Го касна змија – еве како овој човек го реши проблемот!

Змиите се најомразените животни на светот меѓу луѓето, кои главно имаат паничен страв од овие животни.Меѓутоа, не се сите такви. Интересно видео покажува Миленко, последниот змијар во Босна. Тој лови […]

Видео

Гледачите на една од најпопуларните емисии на планетата останаа без зборови кога на екраните се покажа ОВА!

Милиони гледачи останаа вчудоневидени од снимката, а некои ја опишаа како „хорор филм во реалниот живот“.По долгото очекување на серијалот на Би-Би-Си, Planet Earth, што синоќа се емитуваше, гледачите остаа […]