Ознака: змија

Занимливости

Почувствувала убод и се превиткувала од болки, дури на снимката видела што ја нападнало

Навивачка од Тексас во градина почнала да прави вежби, а штом се соблекла и застанала на земја, почнала да се превиткува од болки. Парис Монтгомери не ни сфатила дека ја […]

Црна хроника

Жена од штипско касната од змија

Жена од штипското село Шашаврлија пред неколку дена е касната од змија, додека извршувала полски работи. Началникот на Инфективното одделение во Клиничка болница-Штип, Дијана Шишкова вели дека жената е во […]

Занимливости

Снимила змија додека излегува од клима уредот, а она што го имала змијата во устата ги згрози сите

Жена од Кина била шокирана кога во својот стан видела змија како излегува од клима уредот, но она што ја шокирало уште повеќе е она што змијата го имала во […]

Занимливости

Го укасала змија додека бил во тоалетот- заработил 15 конци на неговиот пенис

Жител на Тајланд итно е пренесен во болница откако бил укасан од три метарски питон кој излегол од веце школката во неговиот тоалет, објавуваат тамошните медиуми. -Осетив само како ме […]

Вести

Пронајдена исчезнатата змија која испаничи цел град: Каде била скриена?

Речеси два метри долга змија, боа констриктор, чие исчезнување предизвика паника во градот Бингамтон, во американската сојузна држава Њујорк е пронајдена во кујната на својот сопственик, под мијалникот. Сопственикот на […]

Сцена

Дара Бубамара не знаеше дека допира змија, погледнете ја нејзината реакција

Во новата емисијата “Амиџи шоу” настанава вистински хаос кога во студиото се појавила вистинска змија.Поради Ноќта на вештерките, Огнен Амиџиќ смислил нова игра во која Дара Бубамара требало да погоди […]

Живот

Вечерала во ресторан и почувствувала ужасна болка: Погледнала под масата и…

Во еден ресторан во  Фредериксбург  во Тексас Рејчл Мурик имала  се само не мирна  вечера со своето семејство. Таа во  еден  момент почувствувала убод, сличен како  на оса, но кога  […]

Живот

Вечерала во ресторан и почувствувала ужасна болка: Погледнала под масата и…

Во еден ресторан во  Фредериксбург  во Тексас Рејчл Мурик имала  се само не мирна  вечера со своето семејство. Таа во  еден  момент почувствувала убод, сличен како  на оса, но кога  […]

Занимливости

Прашала кој вид на змија е на фотографијата, но сите гледаа во растението во саксијата

Една млада девојка поставила фотографија на социјалните мрежи и станала хит на интернет.Девојката која ја поставила фотографијата намерно или не прашала дали некој знае од кој вид е змијата на […]

Занимливости

Стравично- огромна змија сакала да го скрши стаклото и да го изеде возачот

Многумина би помислиле дека можноста да ве касне змија додека седите зад затворена кабина од трактор е исклучително мала, меѓутоа еден земјоделец не би се сложил со тоа.Змијата која го […]