Ознака: знак

Живот

Овој детаљ го гледаме секој ден, а малкумина знаат што ни кажува истиот за производите!

Овој знак го гледаме на нашите креми, парфеми, пасти за заби во скоро сите пакувања хемикалии за домаќинства и козметика, па дури и сирупи. Овој детаљ е многу важен и […]

Хороскоп

Божиќен хороскоп: Денеска ќе биде незаборавен ден за овој знак, а особено еден знак треба да внимава на ова!

ОВЕН Работа: Ве чека нехармонична комуникација со колегите. Не сакате да попуштите и инсистирате дека вашате идеја е најдобра. Љубов: Ви се допаѓа личност за која и натаму не знаете […]

Вести

Масовниот убиец од Нов Зеланд изваден пред суд и со насмевка на лицето упати предупредувачки знак

Австралјанецот, Брентон Тарант, кој што вчера во две џамии во Нов Зеланд уби 49 лица изваден е пред истражен судија кој што му соопшти дека останува во притвор до 5 […]

Занимливости

Мрачната вистина за знакот на Холивуд: Буквата „Х“ крие ужасна тајна!

Некакви катастрофи, токму тој знак прв настрадува, бидејќи е лесно препознатлив во целиот свет. Иако Холивуд нѐ асоцира на ѕвезди, гламур и слава, неговиот знак има и своја мрачна страна. […]

Хороскоп

Ноември ќе биде среќен месец само за овој хороскопски знак

Во ноември, многу убави работи ќе им се случат на претставниците на хороскопскиот знак Девица.Ќе ви треба поддршка од блиска личност, без оглед на тоа што го правите. Што се […]

Хороскоп

Ѕвездите велат дека ова е најопасниот хороскопски знак!

Некои хороскопски знаци по природа се поопасни од другите, но овој е најопасен. Иако изгледа мирољубиво, припадниците на овој знак кога ќе побеснат подобро е да бегате од нив. Имаат доста […]

Хороскоп

Хороскопскиот знак, кој секогаш го следи моќ, успех и среќа!

Се вели дека секој е кројач на сопствената среќа, но сепак и ѕвездите имаат големо влијание врз сето тоа. Познато е дека постои еден хороскопски знак кому сите врати му […]