Ознака: ЗНМ

Македонија

“Заман-Македонија“ се откажува од владината субвенција, ЗНМ ја осудува реакцијата на турската амбасада

Со големо жалење ги примаме негативните реакции на турската амбасада во Скопје, во однос на помошта што во рамките на сите печатени медиуми во Македонија ја доби и весникот Заман, […]

Македонија

Младен Чадиковски легитимен претседател на ЗНМ

На вчера одржаната конститутивна седница Управниот одбор на Здружението на новинари на Македонија со автентично толкување на Статутот на организацијата, го прогласи Младен Чадиковски за легитимно избран претседател, со мнозинство гласови […]

Вести

СДСМ во Штип со весник води кампања пред средношколци, Захариев бара реакција од ЗНМ

Штипскиот новинар Иван Бојаџиски кој се најде на листата на советници на СДСМ, освен честите прошетки до општинската изборна комисија се јавува и во улога на колпортер. Неговиот приватен весник […]

Вести

Селмани со лаги и конструкции се обидува да ја дезинформира јавноста во врска со работата на МИОА

Насер Селмани од ЗНМ денес се стави во позиција на портпарол на Зоран Заев и СДСМ и обиде да прикаже наводна пристраснот на МИОА каде и што ја нема.Според Селмани […]

Вести

Василева- Трендафилова: Новинарството не е криминал!

ТВ НОВА со брендирано мобилно студио во знак на револт и денеска протестираше против притисокот што Специјалното јавно обвцинителство го врши врз медиумот, преку политички прогон на нејзиниот сопственик Сеад […]

Вести

За ЗНМ на Насер Селмани 200.000 евра, за поплавените во скопско 150.000 евра од Брисел

Хуманитарната помош во висина од 150.000 евра, која минатата недела беше најавена од страна на Европската комисија, е значително помала од помошта што стасува од одредени земји-членки на Европската Унија, […]

Вести

Насер Селмани е предводник на здружение на новинари, а не работи како новинар

Веројатно Здружението на новинари на Македонија е уникатно здружение по тоа што е предводено од човек кој не се занимава активно со новинарство, односно не е актуелен новинар. Тој единствено […]