Ознака: Зоки Кичеец

Вести

Зоки Кичеец од притвор комуницирал со мобилен телефон

Обвинителката Вилма Русковска во вечерашното интеврју на ТВ 24 потврди дека Зоран Милески Кичеец додека беше во притвор користител мобилен телефон. На прашањето дали откриле со кого Кичеец комуницирал од […]

Вести

Боки 13 и Кичеец добија нови 30 дена притвор во Шутка

Прво и второсомничениот во „Рекет“, Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески Кичеец, добија ново продолжување од 30 дена на притворот. Одлуката ја донесе Кривичниот совет во Основниот кривичен […]

Вести

Зоки Кичеец излегол од „Шутка“: Префрлен е на Кардиологија откако му се слошило

Зоран Милески или познат како Зоки Кичеец на 30.08.2019  попладне е пациент на Кардиологија, дознава 24 инфо. Кичеец заедно со Боки 13 се двајцата првообвинети во аферата „Рекет“. Кичеец е […]

Македонија

На Зоки Кичеец вчера му се слошило: Од “Шутка“ префрлен на Кардиологија

Зоран Милески или познат како Зоки Кичеец од вчера попладне е пациент на Кардиологија, дознава “24 инфо“. Кичеец е сместен во еден од апартманите на Клиниката, а друштво му прават неколкумина […]

Вести

Осамнаа графити, граѓаните прашуваат: Зоки кај се парите од ташната на Боки?

Осамнаа графити во центарот на Скопје.Граѓаните го прашуваат премиерот Зоран Заев каде се парите од ташната на Бојан Јовановски познат како Боки 13, кои како рекет ги зема од Орце […]

Вести

„Рекет“ ја зафати и Јанева, 30-дневен притвор за специјалната обвинителка

Специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, чиј глас се слушаше во снимките објавени од италијанскиот весник „Ла Веритас“, во кои таа на главниот осомничен за случајот „Империја“ Орце Камчев му вели […]

Вести

Боки 13 и Зоки Кичеец во добра здравствена состојба- немаат никакви барања

Бојан Јовановски познат како Боки 13 и Зоран Милевски познат како Зоки Кичеец се во добра здравствена состојба, а од управата на затворот „Скопје“ велат дека нивното однесување е коректно […]