Ознака: Зоолошката градина

Македонија

Зоолошката градина во Скопје денес го слави 93-от роденден

Забава со детски песни, театарска претстава, Дизни маскоти и други изненадувања ги очекуваат посетителите што ќе дојдат во Зоолошката градина денеска, на одбележувањето на нејзиниот 93-ти роденден. Големата роденденска журка […]

Македонија

Викендов Зоолошката градина во Скопје слави 93. роденден

Оваа година Зоолошката градина Скопје го слави својот 93-ти роденден. По тој повод, на 1-ви септември во ЗОО Скопје ќе има голема роденденска забава за сите посетители, но и вредни […]

Живот

Денес во Зоолошката градина во Скопје-хуманитарен базар

Во Зоолошката градина во Скопје денес ќе се одржи хуманитарен ZOO базар, поддржан од повеќе здруженија за заштита на животните, како и граѓански активисти. Да помогнеме на нашите бездомни крзнени пријатели!, […]