Ознака: Зоран Заев

Вести

Ослободени заложниците од СДСМ

Ослободени  заложниците од СДСМЗаложниците во Владата од редовите на СДСМ вчера конечно беа ослободени. Собранието ги констатираше нивните оставки и на нивно место назначи нови министри, пишува Пресс24. Заложниците во […]

Вести

Петровски за радио Слободна Македонија: Време е да му се каже доста на Зоран Заев

Гостин во денешната емисија  „Кворум со Билјана Димитријевска“ на радио Слободна Македонија беше директорот на Државен Архив на Република Македонија и поранешен пратеник Филип Петровски.Тема на разговр во емисијата беше […]