Ознака: зоран калезиќ

Сцена

Прозборе кумот на Тома Здравковиќ по 25 години: Ова е причината за неговата смрт!

Пејачот Зоран Калезиќ, кум на легендарниот пејач Тома Здравковиќ, се присети на заедничките моменти.„Тој беше во состојба да им каже на луѓето да не се занимаваат со музика, дека нема […]