Ознака: Зоран Милевски – Кичеец

Македонија

Зоран Милевски – Кичеец ќе биде пуштен во домашен притвор

Второосомничениот во случајот „Рекет“ Зоран Милевски – Кичеец ќе биде пуштен во домашен притвор, откако денеска судија на претходна постапка, по добиено позитивно мислење од обвинителството, го уважи предлогот на […]

Македонија

Мерката притвор се продолжува за нови 30 дена и за Зоран Милевски Кичеец

Освен за Бојан Јовановски познат како Боки 13, мерката притвор се продолжува и за Зоран Милевски Кичеец, второосомничен во случајот “Рекет“ – информираат денес од Кривичниот суд. – Кривичниот совет на Одделението […]

Македонија

Зоран Милевски -Кичеец се бранел со молчење

Зоран Милевски -Кичеец, еден од осомничените во истрагата за “Рекет“, се бранел со молчење, кога требало пред обвинителката Вилма Русковска да даде исказ, дознава “Фокус“. Кичеец кој остана во Обвинителството […]

Вести

Еве за што е обвинет Боки 13

Уапсените Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милевски – Кичеец се осомничени дека зеле 1,5 милиони евра за преку јавен обвинител врз кој имале влијание да ја олеснат положбата […]