Ознака: ЗОРАН ПОПОВСКИ

Вести

Поповски: Отворивме многу светски пазари за Македонија, со работата на новата Влада многу брзо ќе ги изгубиме

Она што досега ние го направивме е отварање на нови пазари, светски стратешки пазари, почнувајќи од пазарите на ЕУ, Евро-Азиската економска унија, САД, кинескиот азар, австралискиот континент, нема каде не […]

Вести

Поповски: Ги отворивме сите стратешки пазари и ги зајакнавме капацитетите на АХВ

Како Агенција работевме доста напорно за да ги отвориме сите стратешки пазари во светот и до сега многу успешно истото го постигнавме. Голем напредок во размената со сите стратешки партнери, […]

Вести

Нема нови случаи на птичји грип, состојбата будно се следи

Состојбата во струшкото село Мороиште  е мирна и будно се следи. До овој момент, сите земени брисеви за утврдување птичји грип се негативни, рече директорот на Агенцијата за храна и […]

Вести

Поповски: Обвинувањата се со политичка позадина, Македонија има безбедна храна

Во последниот период очигледно е дека нападот врз Агенцијата за храна и ветеринарство е насочен од политички аспект бидејќи досега сите оние наводни критични наводи кои беа изнесени во јавноста  […]

Вести

Поповски: Николовски кажува лаги и ја манипулира јавноста во врска со болеста „јазлеста кожа“

Директорот на Агенцијата за храна и ветеринарство Зоран Поповски ги негира обвинувањата на Љупчо Николовски, член на Извршниот одбор на опозициската СДСМ за неорганизираност во справувањето со болеста „јазлеста кожа“.Поповски […]