Ознака: зрењанин

Балкан

Две момчиња со автомобил влетаа во езеро. Ова се деталите!

Во тешка сообраќајка кај Зрењанин загина 29-годишниот Г.П., додека неговиот врсник В.С. кој бил на совозачкото место се здобил со полесни повреди.Тој по прегледот во болницата во Зрењанин е пуштен […]

Балкан

Донесена е одлука за монструмот од Житиште кој направи масакр во кафуле!

На осомничениот за убиство на пет луѓе и ранување на 20 лица во Житиште, Синиша Златиќ (38), продолжен му е притворот за 30 дена.Како што е наведено, решението за продолжување […]

Балкан

ИСПУКАЛ ПОВЕЌЕ ОД 50 КУРШУМИ: Ова се жртвите од масакрот во Србија!

Триесетгодишната Дијана, во петокот вечерта излегла со друштво во кафуле. Нејзиниот поранешен сопруг Синиша Златиќ (38) ја видел како си заминала од дома, земал калашников и го започнал масакрот.Дијана починала […]

Балкан

Извика „ку*во, нема да живееш“ и почна да пука: ПОТРЕСНА ИСПОВЕД на херојот кој му одзеде оружјето на убиецот во Житиште!

-Викна „Ку*во, нема да живееш“ и тогаш уследи првиот рафал – вака ја почнува својата прказна за синоќешното масовно убиство во Житиште, Исидор Суќевиќ, еден од хероите кој скокнал да […]

Балкан

ШТО ПРЕТХОДЕЛО НА НЕЗАПАМЕТЕНИОТ МАСАКР: Синиша влегол во кафуле, ја здогледал Дијана и…

Тој околу 1:40 часот синоќа, влегол во кафуле и отворил оган врз присутните. Во таа прилика убил пет, а ранил дваесет лица.Синиша Златиќ влегол во кафулето, ја здогледал поранешната сопруга […]

Црна хроника

ФОТО: Ова е првата жртва на масовниот убиец од Житиште кај Зрењанин!

Дијана Златиќ е првата жртва на масовниот убиец од Зрењанин, кој синоќа со автоматско оружје усмрти пет, а рани дваесет лица.Синиша Златиќ синоќа од автоматско оружје прво ја убил својата […]

Балкан

КРВАВО УТРО: Убиени 5 лица при напад со автоматско оружје, најмалку 20 ранети!

Пет лица се убиени, а 20 ранети ноќеска во местото Житиште, крај Зрењанин, кога лицето З.С. (38) влегло во кафулето „Макијато“ и истрелало повеќе куршуми од автоматско оружје, соопшти српското […]