Ознака: Ибрахимовиќ – интересна изјава

Меѓународен фудбал

Видео: Бартон „ГО СПУШТИ“ Ибрахимовиќ со интересна реакција…

Фудбалерите на Париз Сент Жермен го совладаа Олимпик Марсеј со 2-0, по втор пат со идентичен резултат во рок од четири денови, но, овој пат во четвртфиналето од Купот на […]

Меѓународен фудбал

Матераци за Ибра: Од каде и да си оди, истиот тим потоа освојува Лига на Шампиони…

Марко Матераци воопшто не е наивен, па така не се чекаше многу за да го возврати ударот на Швеѓанецот, поранешниот фудбалер на Интер зборуваше околу судирот меѓу Мурињо и Ибрахимовиќ. […]

Меѓународен фудбал

Ибра „СКРОМНО“: Само Али е поголем од мене!

Шведскиот интернационалец од редовите на Париз Сент Жермен, Златан Ибрахимовиќ, со нов „бисер“ за јавноста, влеи дека единствено Мохамед Али е поголем спортист од него. „Најдобар сум и најголем, односно, […]

Меѓународен фудбал

Ибрахимовиќ: Јас сум жива легенда

  Напаѓачот на Пари Сен Жермен, шведскиот репрезентативец, Златан Ибрахимовиќ, рече дека не треба да го споредуваат со Кристијано Роналдо бидејќи е „жива легенда“. Ибрахимовиќ заедно со колегите од репрезентацијата […]