Ознака: Ивана Туфегџиќ

Вести

Пратеничката Ивана Туфегџиќ од СДСМ : Хомосексуалците треба да посвојуваат мали деца во Македонија и да стапуваат во хомосексуални бракови

Пратеничката Ивана Туфегџиќ која е дел од владејачкото мнозинство и стана пратеник како кандидат на СДСМ во вчерашното гостување на Топ Тема на Телма телевизија, изјави дека хомосексуалците треба да […]

Вести

Новинар ги остави пленумци без аргументи: Мораа да почнат вербална расправија

Новинарот на iNFOMAX.mk Борислав Стоилковиќ упати неколку прашања, на кои претставничката на СДММ при „Студентскиот Пленум“ Туфегиќ немаше одговор и се втурна во расправија со новинарот обидувајќи се да го […]

Вести

Активистката на СДСМ, Ивана Туфегџиќ го саботира слободниот избор на студентите

Платениците на СДСМ продолжуваат со агендата за уништување на демократијата. Лидерите на СДСМ-овскиот пленум кои се дел од платеничката револуција на опозицијата сакаат да ги спречат и легитимните избори за […]