Ознака: Иванка Трамп

Занимливости

Домот на Иванка Трамп и Џаред Кушнер вреден 24 милиони долари

По Њујорк и Вашингтон, семејството на постарата ќерка на поранешниот претседател на САД, среќата ја пронашло во Мајами. Сега конечно се сместиле во неодолива куќа на крајбрежјето на Флорида. Откако […]

Сцена

Иванка Трамп во неочекувано издание: Овие фармерки ги носи секоја жена со стил

Трендовите доаѓаат и си заминуваат, но еден кој постојано е тука се вечните фармерки. Ниту едно парче не е сестрано и практично како фармерките кои денес се неизоставен дел од […]

Вести

Иванка Трамп без градник го пречека српскиот министер Дачиќ !!

Фотографијата на шефот на српската дипломатија Ивица Дачиќ и ќерката на американскиот претседател Иванка Трамп е нов хит на социјалните мрежи. Иванка Трамп без градник застанала пред српскиот потпретседател и […]

Занимливости

Сакала да личи на Иванка Трамп: Направила 13 операции, но поради грешката на докторите горко се кае

Некои жени очигледно би направиле се на светот само да изгледаат како нивните идоли, а една од нив е и Тифани Тејлор која го шокираше светот со откритието дека за […]

Сцена

„Бисерот“ на Иванка Трамп ГИ РАЗГОРЕ социјалните мрежи!

Иванка Трамп, ќерката на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, објави фотографија од својот осуммесечн син и напиша „Не можам да верувам дека Теодор денес има осум месеци. Среќен роденден мое […]

Видео

Неодолива реакција: Еве како реагираше внукот на Трамп кога дозна дека дедо му е претседател!

Ќерката на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, Иванка Трамп, постираше снимка од својот син Теодор каде тој се радува на победата на својот дедо на изборите.Покрај видеото на кое малото […]

Вести

Оваа жена од сенка ќе владее со Америка!

Новоизбраниот претседател на САД, Доналд Трамп, до својата 70-та година успеал да создаде не само успешен бизнис и корпорација вредна повеќе милијарди долари, туку и големо семејство. Негова најголема гордост […]

Сцена

Иванка Трамп купи обетки, а компанијата за накит за инает ги донираше парите во кампањата на Хилари

Демократите во САД се за жалење.Пред некој ден, ќерката на републиканскиот кандидат за претседател, Доналд Трамп, Иванка, купи обетки од „Lady Gray“. Навидум, настанот не е ништо посебно. Но, она […]