Ознака: Иван Перишиќ

Меѓународен фудбал

Перишиќ заминува во Манчестер Јунајтед за 50 милиони евра

Сите услови со Перишиќ се договорени. Договорот ќе биде на четири години, вреден седум милиони евра по сезона. Јунајтед и Интер се блиску до договор за конечната цена, па се […]