Ознака: ИВАН ЧУПИЌ

Ракомет

Тажната приказна на вардаровиот херој: Чупиќ после оваа несреќа останал без еден прст на раката која ја донесе титулата

Поради бизарна несреќа хрватскиот ракометар и вардаров херој, Иван Чупиќ во 2008 остана без прстот, во текот на примемите за тогашните Олимписки игри во Цриквеница. Сопнувајќи се во текот на […]

Ракомет

Чупиќ: Се навикнав на „жешката“ атмосфера на овие простори, не ми сметаше воопшто!

Ракометарите на Киелце по големата борба пред седум илјади бучна публика во Скопје стигнаа до важна победа на гостувањето кај македонскиот претставник во Лигата на Шампионите, екипата на Металург, јунак […]