Ознака: Ивица Коневски

Издвојуваме

Златев за Коневски: Јавно и нудам на оваа мивка по 100 евра месечно за да може да ја нарекувам како сакам!

Откако во јавноста проструи информација дека Љупчо Златев бил осуден на парична казна од 6000 денари затоа што го нарекол поранешниот градоначалник на Аеродром Ивица Коневски „криминален соработник“, се огласи […]

Вести Избор на уредникот

Како човек што ова го пишуваше за Мицковски и бараше да биде избркан на клоци од БЕЛАТА ПАЛАТА сега е на паушал во Кисела Вода?

Изминативе денови сме соочени со гнасни и мизерни нападни од страна на блиски луѓе на Мицкоски по социјалните мрежи. Тие под негова команда ги омаловажуваат и навредуваат сите делегати кои […]

Вести

ЛЕВИЦА: ИВИЦА КОНЕВСКИ ОД МЕРИОТ КОАЛИЦИЈАТА ГЛАВЕН АДВОКАТ ВО КИСЕЛА ВОДА

Поранешниот градоначалник на Аеродром, Ивица Коневски, кој важеше за близок соработник и адвокат на Сашо Мијалков, во последниве три месеци добил 200.000 денари од општина Кисела Вода и градоначалникот Орце […]

Издвојуваме Коментари

Каде исчезнаа ТВИТЕР ПРОФИЛИТЕ на тнр. МЕРИОТ КОАЛИЦИЈА?

Во пресрет на обидите да се собори Мицковски во 2020 година на твитер се појавија десетина профили кои се користеа за намена да се зајакнат одредени позиции на поединци блиски […]

Вести

ИВИЦА КОНЕВСКИ СТАНА “КОМШИЈА” И ВО КИСЕЛА ВОДА: ЛЕВИЦА МУ ЈА ИЗВАДИ ЛИСТАТА НА ХОНОРАРИТЕ КОИ ГИ ДОБИВА КАКО “АДВОКАТ НА ОПШТИНАТА” (ФОТО)

Поранешниот градоначалник на општина Аеродром, Ивица Коневски важеше како жесток критичар на работењето на лидерот на ВМРО ДПМНЕ, Христијан Мицкоски и на работата на партискиот “втор човек од сенка”, Александар […]

Издвојуваме

Николовски избега од Ивица Коневски на Канал77

„Одбегнувањето на соочување со овие луѓе кои што му дадоа доверба доволно кажува за искрените намери на актуелното раководство и мислам дека на нив поважни им се нивните функции во […]

Вести

Ивица Коневски за Мицковски: ТИ НЕ СИ ВМРО-ДПМНЕ

Сѐ уште актуелен претседателе на ВМРО-ДПМНЕ, зошто одбиваш достоинствено да си заминеш од функцијата кога и сам знаеш дека времето е дојдено? Зошто упорно продолжуваш да се срамиш себеси упатувајќи […]

Вести

Ивица Коневски со тужба за Наум Стоилковски

Денеска поднесов тужба за клевета против портпаролот на Христијан Мицкоски, Наум Стоилковски, кој е финансиран од партијата да шири лаги во интерес на неговиот шеф. Мицкоски на тој начин посегна […]