Ознака: игла

Сцена

Лекови, игли и кукла: Објавени фотки од собата на Мајкл Џексон од денот кога почина

Новиот документарец Killing Michael Jackson ќе открие морничави детали, како и прв поглед во спалната соба на пејачот од дента кога почина од срцев удар предизвикан од предозирање. Лекови, порака […]

Живот

Нашле игли за шиење во јагодите што ги јаделе, спроведена истрага

Австралиските власти спроведоа истрага откако во шест сојузни држави се пријавени случаи на пронаоѓање игли за шиење во јагоди. Еден човек завршил во болница откако изел јагода во која имало […]

Живот

НА ОВОЈ НАЧИН на секој можете да СПАСИТЕ ЖИВОТ: Нема да верувате КАКО може да спречите СИГУРНА СМРТ

За да помогнете на личност која доживеала мозочен удар, во лежечка положба боцнете ја со игла на сите прсти на раката, и двете ушни школки, да потече крв.Смртта како последица […]