Ознака: игор југ

Македонија

Тортевски се јавува да го брани Игор Југ-бесплатно!

Адвокатот Александар Тортевски јавува дека ќе го брани Игор Југ про боно, односно бесплатно ако не добие амнестија. Тој е еден од најгласните критичари на новиот Закон за амнестија, кој […]

Колумни

ИГОР ЈУГ: ДА НЕ ГИ ОТВОРИЈА ВРАТИТЕ КРСТО И САШО 27 АПРИЛ НЕМАШЕ ДА СЕ СЛУЧИ

Има ли поголемо нacилcтвo од тоа да ги отвориш вратите на paзгнeвeнa толпа народ?!?!? 1. Крсто Муковски, човекот кој од три и половина месеци проведени во пpитвop, машки и храбро […]

Избор на уредникот

Ченто и Југ: Одиме до крај судот нека реши а не политичките елити!

Од извори во затворот во Шутка дознавам дека обвинетите Јане Ченто и Игор Југ нема да поднесат барање за амнестија бидејќи веруваале дека делото ќе падне и дека тие веќе […]

Издвојуваме

Кој точно ги делел и кој ги набавил фантомките поделени во Ресторанот Дион на обвинетите за настаните на 27 април 2017 година?

Во најновите случувања и споредба на информации последно е дека неколку часа пред насилниот упад во Собранието на 27 април 2017 година, неколкумина од обвинетите имале средба во ресторанот Дион, […]

Вести Македонија

Судењето на Игор Југ за настаните од 27 Април

Обвинетиот Игор Југ за насилствата во Собранието од 27 април минатата година, вкрстено го испрашуваше министерот Дамјан Манчевски, откако претходно тоа право го искористи неговиот адвокат како и бранителите на […]