Ознака: игор

Сцена

Игор и Илина среќни живеат во Сретеново

Откако објавија дека се заедно и заљубени, глумецот Игор Џамбазов и неговата девојка Илина Арсова постојано се главна тема во медиумите и на „Инстаграм“, каде што постојано споделуваат заеднички фотографии. […]

Сцена

На Северина ѝ здосадило: Игоре доста беше на мој грб, најди работа!

Северина секојдневно на друштвените мрежи објавува дека ужива во бракот со синот на Кеба. Но не е се така сјајно!Наводно, таа му е лута на Игор бидејќи нема постојана работа, […]

Сцена

Документарец за Игор Маџиров – актерот со црвена коса

Неколку генерации деца од Македонија пораснаа со детската серија “Светот на бајките“, а актерот Игор Маџиров  со својот талент и специфичен изглед, остана запаметен како еден од нејвпечатливите ликови во […]