Ознака: игра

Живот

Зошто децата сакаат да си играат на „чудовишта“ и да ги плашите?

Одењето во детски парк и игралиште ретко е одмор за родителите. Ако не трчате по децата околу паркот за да бидете сигурни дека нема да паднат, тогаш веројатно играте универзална […]

Занимливости

Родители внимавајте: Момо се појавува среде „Пепа Прасе“ и „Фортнајт“

Последниве денови многу мајки пријавуваат дека на многу детски видеа на „Јутјуб“ и „Јутјуб кидс“ се појавува ликот Момо. Видеата започнуваат нормално и не изгледаат сомнително. Момо се појавува по […]

Занимливости

Овој Супер Марио е руска спонзоруша, погледнете како изгледа

Сите се сеќаваме на играта Супер Марио која прво ја игравме на нинтендо. Потоа од неа излегоа неколку верзии. Оваа, направена во видео пародија, ги насмеа сите кои ја погледнаа. […]

Живот

Детската игра „Ринге раја„ крие морничава приказна

Ринге ринге раја во 19 век во Лондон се однесувала на чумата – опасна болест која однела многу животи. Меѓутоа, песничката настанала многу претходно.„Ring“ на англиски јазик значи прстен или […]

Живот

Ја измисли најпопуларната играчка „спинер“, а денес нема пари ни за леб

Жената која ja направи популарната играчка „спинер“ која го освојува целиот свет немала пари за да го продолжи патентот за своето откритие, па не може да си ја плати ниту […]

Занимливости

Хит играта на Гугл го побудале светот: Ве предупердуваме, доколку почнете да играте нема да можете да престанете

Дури и  доколку   цртањето никогаш не ви била јака страна, ви  гарантираме дека со оваа игра  добро  ќе се забавувате.Се работи  за креацијата на Гугл во која вештачката интелигенција  се […]

Технологија

Нова заразна игра на „Гугл“ по повод Ноќта на вештерките

По повод Ноќта на вештерките, Google промовираше видео игра во која мачката Момо има задача да го спаси Училиштето за магии од духови.Играчите ѝ помагаат на слатката мачка да ги […]

Видео

Чопор волчјаци опколија петгодишно девојче. Она што се случува подоцна многумина остави со подзината уста!

Германските овчари се познати полициски кучиња, па луѓето обично ги сметаат за агресивни и не многу пријателски настроени кон децата.Но, со оваа снимка тие го докажуваат спротивното. Секое куче е […]