Ознака: игра

Живот

АУТИСТИЧНО ДЕТЕ за прв пат излезе од дома поради Покемон Гоу – Еве како играта влијае врз него!

Адам има аутизам и преферира да остане дома, наместо да биде надвор и во природа.Но, благодарение на играта Покемон Гоу, Адам за прв пат по 5 години изразил желба да […]

Црна хроника

Поради видео игра се обидел да ја силува и ја убил својата мајка!

Тринаесет годишниот Ноа Крукс од Ајова, бил обвинет за убиство и обид за силување на неговата мајка. Тој признал дека го сторил кривичното дело затоа што неговата мајка му ја […]