Ознака: идеа

Занимливости

Британец „го искачи“ Монт Еверест во својата зграда

Британскиот авантурист Џон Грифин (53) ја искористи насобраната енергија и слободното време за да „го достигне“ Монт Еверест во својата зграда. – Внесувањето јаглени хидрати е апсолутно клучно. Трошев, веројатно […]

Кулинарство

Совршени идеи за лесен појадок: Овие 3 рецепти за салати се вистинско откритие

Разбудете се со зеленчук, голема доза протеини и шарени чинии за стопроцентно одличен почеток на денот. Би сакале да јадете салати за појадок? Тие се вистинско откритие за поубаво утро. […]

Мода

Како да се облечете лежерно, а да изгледате стилски и елегантно на пролетните свадби?

Започна сезоната на свадби и прослави на отворено, а гостинките веќе се во дилема што да облечат. На пролетните и летни свечени настани девојките најчесто сакаат да бидат полежерно и […]

Мода

Како да го комбинирате најпосакуваното здолниште за оваа сезона?

Во пролет сите сме опседнати со цветните дезени, а оваа сезона на модната сцена посебен замав земаат здолништата со флорален принт. Цветното здолниште е во фокус на вниманието на модните […]

Мода

5 парчиња облека што ќе направат вашата половина да изгледа послабо

Тенката половина е можеби најпривлечната карактеристика кај жените, но за жал ја немаат сите. Сепак, постојат неколку стилски трикови што ќе ви помогнат вашата половина да изгледа послабо. 1. Панталони […]

Занимливости

Како до новогодишна елка која изгледа магично без црвени и златни лампиони?

За декорација на новогодишната елка. комбинацијата на црвени и златни лампиони е класика на која секогаш ѝ се враќаме. Ако сакате оваа Нова година вашиот дом да изгледа поразлично, задолжително […]