Ознака: идеа

Занимливости

Што да им правите на старите патики? Претворете ги во саксии за цвеќиња!

Некој ги сака керамичките саксии, а некои глинени саксии, додека некои се задоволуваат и со најефтините пластични саксии за одгледување на цвеќе. За јапонскиот уметник Косуке Сугумота идеално место за […]

Кулинарство

Доколку храната ја пржите на овој начин, тогаш барем малку ќе биде поздрава

Веројатно не постои ниту еден научник на светот кој не би се сложил со фактот дека пржената храна во масло е нездрава, но иако таквата подготовка не се препорачува, наводно […]

Кулинарство

Видео: Паметни и едноставни ТРИКОВИ кои ќе ви ја олеснат работата во кујната

Паметни и едноставни ТРИКОВИ кои ќе ви ја олеснат работата во кујнатаОвие неколку трикови во краткото видео подолу ќе ви помогнат многу во кујната. Олеснете си ја работата практикувајќи ги […]