Ознака: идеи

Мода

Патики носиме и во зима – имаме супер идеи како да ги комбинирате!

Спортската и лежерна естетика, оддамна не е резервирана само за викендите со спортски активности, туку ја применуваме во нашето секојдневие, во секоја прилика кога може да искомбинираме по некое спортско […]

Дестинации

Kако изгледаат утринските кафиња во различни држави?

Секое утро, милиони луѓе ширум светот го започнуваат својот ден со шолја кафе. Но, скоро секоја држава и култура има свој уникатен начин на подготовка. Направивме мало истражување и одбравме […]

Хороскоп

Што ве очекува оваа недела 17.10-23.10.2016

Што ве очекува оваа недела?Овен Не дозволувајте некој неправедно да ги критикува или оспорува вашите работни резултати, потрудете се да ја контролирате својата суета. Наместо да се натпреварувате и надмудрувате […]

Хороскоп

Раковите оваа недела ќе имаат безброј идеи, Вагите ќе бидат загрижени…

Неделен хороскоп за 19.09.-22.09.2016Овен  Можно е нови случувања на работната сцена дополнително да ја компликуваат вашата соработничка или статусна положба. Некој од соработниците настојува да ги ограничи вашите можности, така […]