Ознака: идентитет

Вести

За Бујар Османи идентитетот е затворено прашање, за Гоце ќе се разговара

За Бујар Османи идентитетот е затворено прашање, за Гоце ќе се разговара Новиот министер за надворешни работи е оптимист дека со политички разговори ќе се надминат разликите со Бугарија. Тој […]

Црна хроника

Откриен идентитетот на жртвата од сообраќајката утрово на патот Струмица-Радовиш

На 13.10.2019 околу 04,05 часот, на магистралниот пат Струмица-Радовиш, во близина на с.Радичево, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило,,фолсваген шаран’’ со бугарски национални ознаки управувано од Ф.Д.(31) од […]

Црна хроника

Познат идентитетот на девојчето што се удави во Вардар

Девојчето по коешто попладнево трагаше гостиварската полиција е пронајдено мртво во водите на реката Вардар. Како што пренесува АЛСАТ, станува збор за 17 годишната Џ.М.. Според првичните информации, девојчето околу […]

Балкан Вести

Грчка “Нова демократија“ нема да го прифати Преспанскиот договор

Андонис Самарас, поранешен грчки премиер, сега пратеник на опозициската “Нова демократија“, истакна дека со Преспанскиот договор, Грција за првпат го признава идентитетот на македонскиот народ. Самарас додаде дека неговата партија […]

Вести

Што би рекол Борис Трајковски за штетниот договор, кој велеше дека во Европа не се влегува без идентитет и без достоинство?

Оваа година целиот свет ќе го слави 70 годишниот јубилеј од донесувањето на Универзалната декларација на човековите права. За правата запишани во таа Универзална декларација се бореа и Илинденците, и […]

Вести

Хојт Ји ја потврди крајната цел на целото сценарио- промена на името и идентитетот

Во македонската јавност веќе нема дилеми дека крајната цел на сето ова сценарио чија мета е Македонија е промена на името и идентитетот. Граѓаните ја препознаа ваквата игра и токму […]

Живот

Мистериозна тинејџерка скита по улиците на Рим и зборува само англиски!

Голема прашина се крена околу мистериозна девојка која скита по улиците на Рим и разговара со минувачите на англиски. Некои дури сметаат дека станува збор за Меделин МекКејн.Русокосата девојка, веројатно […]

Вести

Познат е идентитетот на загинатите во сообраќајката кај Зајас. Најмладата жртва има 16 години!

Три лица на возраст од 16, 19 и 46 години го загубија животот во сообраќајната несреќа која вчера попладне се случи на магистралниот пат Гостивар-Кичево, кај Зајас.Според информациите од полицијата […]