Ознака: Иднина

Живот

Заборавете на грешките во минатото, тие не припаѓаат во вашата иднина

Сите правиме грешки, а дел од нас премногу се оптоваруваат со тоа. Но, грешките постојат, се случиле и не треба да дозволуваме тие да влијаат на тоа како се чувствуваме. […]

Занимливости

Мрачно пророштво: Го предвидела убиството на рускиот амбасадор во Турција, а она што следува ја смрзнува крвта во вените!

Хрватската гатачка Вера Чудина пред годиа дена ги најавила настаните кои  се случија во Турција, како и  оние во  Америка кои  се случуваа во  изминатите месеци.Чудина тогаш  открила  дека нема […]

Хороскоп

ОВАА ГАТАЧКА ЈА ОТКРИВА ИДНИНАТА: Погледнете што кажува за вашиот знак!

Циганките гатачки се познати по тоа што гледаат на дланка и карти и ја предвидуваат иднината. Еве што ви предвидуваат картите во наредниот период.Овен Куќа – порака – крадец Иако […]

Занимливости

Научниците се изјаснија која е суперхраната на иднината и НЕМА ДА ВИ СЕ ДОПАДНЕ!

Интернационален тим на научници штотуку открија кристал на протеинот лоциран во утробата на бубашвабата.Причината е дека тој е 4 пати похранлив од млекото на кравата, и истражувачите веруваат дека тој […]

Живот

ПООПАСНО ОД РАК: Ова ќе биде НАЈГОЛЕМ ПРИЧИНИТЕЛ НА СМРТ во иднина!

До 2050 година ќе однесе 10 милиони животи.Група научници, кои ги ангажирала британската влада, тврдат дека отпорноста на антибиотиците во 2050 година ќе престигне малигни заболувања, кои моментално се главни […]

Занимливости

Ова се професии за кои сеуште немате чуено,а ќе бидат најпрофитабилните

Во септември минатата година 24/7 Вол стрит објави листа на десет најдобро платени работни места во иднина, а сега ја направивме и листата на која ќе се истакнат работите за […]