Ознака: избирачко право

Вести Македонија

Канцеларијата на Народниот правобранител ќе има брифинг за проблемите со Избирачкиот список

Тема на денешниот брифинг за медиумите кој ќе се одржи во Канцелеријата на Народниот правобранител ќе бидат констатираните состојби и проблеми со Избирачкиот список и со остварувањето на избирачкото право. […]

Вести

Член на изборна комисија во Градец гласал во име на старица против нејзина волја

На 28.10.2017 околу 09:00 часот пријавено е дека во село Градец во семејната куќа на Ј.Ш. дошло до злоупотреба на избирачко право, информираат од МВР.Злоупотребата се случила на тој начин […]

Вести

Совети како и каде да пријавите повреда на избирачкото право

Во канцеларијата на Народниот правобранител денеска за време на одржувањето на предвремените парламентарни избори во периодот од 7 до 19 часот ќе функционира беслатната телефонска линија 0800-54321 на која граѓаните […]