Ознака: Изборен законик

Вести

ДИК го прекрши Изборниот законик

Државната изборна комисија веќе точно 25 часа од затворањето на гласачките места, нема официјални информации и 100% обработени податоци за бројот на освоени гласови и пратенички места на партиите кои […]

Вести

Партиите по речиси 5 часа се договорија околу законските измени и Изборниот законик

Политичките партии попладнево, по речиси пет часа, начелно ги усогласија измените на законите за влада, за внатрешни работи, за медиумите и за Изборниот законик што беа договорени на 20 јули […]

Колумни

Донтов-Радин изборен модел

Штета што вчера се изгласаа измените на Изборниот законик без да се инкорпорира иновацијата на Рада и на нејзините шарени учители во делот на изборниот модел во земјава. Пропуштивме шанса […]

Коментари

Филип Петровски: Се подготвува насилна промена на вољата на граѓаните

Филип Петровски на својот фејсбук профил. Овие луѓе се подготвуваат да ја изиграат вољата на 500.000 граѓани!Павле Трајанов се подготвува да поднесе Предлог на Закон за измена на Изборниот законик. Ќе […]