Ознака: изборен материјал

Вести

Се запали возилото со изборен материјал од Гостивар на пат кон ДИК

Возило на гостиварската Изборна комисија во кое се превезувал изборниот материјал од вчерашното гласање за предвремените парламентарни избори, се запалило во движење. -Денеска во 4 часот и 30 минути, во […]