Ознака: изглед

Занимливости

На 2 години пушеше по 40 цигари дневно: Погледнете како изгледа ова момче по 6 години!

Арди Ризал уште како двегодишно дете од сиромашното село во Суматра, Индонезија го запрепасти светот – пушеше 40 цигари дневно.Среќа, во таа приказна се вмеша и индонезиската влада и покрена […]

Фото

„Окто“ – морски дворец од 60 милиони долари

Јахтата „Окто“ е една од 46-те јахти прикажани минатата недела на Monaco Yacht Show. Покрај гламурозната надворешност, оваа јахта може да се пофали и со фантастични перформанси и неверојатно луксузен […]

Сцена

Игор Џамбазов комплетно го промени изгледот: Погледнете!

Тој во последно време повторно се врати на стариот изглед, со долга брада и коса…Иако имаше стресен период: две операции на срце, ќерката на неговата најдобра пријателка Весна Бејби Петрушевска […]