Ознака: изглед

Сцена

ЗАВИДНА ФИГУРА И ВО ШЕСТАТА ДЕЦЕНИЈА: Ова е ТАЈНАТА на нејзиниот добар изглед!

Лепа Брена и во шестата деценија одржува завидна линија, а одговорот на прашањето како и успева тоа, се наоѓа во нејзиното (далечно) минато.Изгледа дека Брена уште во младоста развила навика […]

Сцена

ФОТОГРАФИЈА СТАРА 25 ГОДИНИ: Погледнете како изгледал Тони Михајловски со коса!

Тони Михајловски на Фејсбук објави фотографија од младоста со која предизвика позитивни коментари кај фановите и пријателите.Популарниот актер ја објави фотографијата за која вели дека е од пред 25 или […]

Живот

Посакала да го смени својот изглед и научила ВАЖНА ЛЕКЦИЈА

Многу од нас си ги мразат телата во одредени делови. Сакаме да сме поголеми помали, повеќе или помалку заоблени.Иако ретко кој е задоволен со својот изглед, ваквата ментална гимнастика на […]