Ознака: изглед

Здравје

“Ја испробав диетата што ја користела Адел да изгуби тежина. Сега и никогаш повеќе!”

Рејчел Мартин, новинарка за списанието „Body and Soul“, се обиде да ја држи таканаречената диета „Sirtfood“, со која пејачката Адел неодамна изгуби тежина и ја промени својата линија. Резултатите беа видливи, […]

Сцена

Беше најпосакувана жена во Југославија: Лепа Брена ќе наполни 60 години, а и денес изгледа фантастично

Лепа Брена заедно со својот сопруг Боба Живојиновиќ веќе подолго време ужива надвор од Србија, со јахта обиколувајќи егзотични дестинации, па од Монако се упати во Франција. Музичката ѕвезда на […]

Сцена

Дури и во вакво издание Џенифер изгледа одлично!

Овој период без натрупани професионални обврски, Џенифер Лoпез го користи за да се посвети на семејството. 50-годишната пејачка и 12-годишните близнаци Ема и Макс беа фотографирани додека ги шетаа двете […]

Сцена

Адел повторно шокираше со изгледот, нема да ја познаете

За нејзиниот физички изглед медиумите не престануваат да пишуваат. Пејачката Адел повторно ги шокираше обожавателите и колеги откако објави нова фотографија до својот роденден. На сликата јасно се гледа дека […]

Сцена

Од 125 килограми на 50: Ана Николиќ драстично ослабна, нозете и се како „шпагети“!

Поп ѕвездата, Ана НИколиќ го шокираше целиот регион кога во јавноста излегоа нејзините нови видео записи, а сите го коментираа и нејзиниот изглед. Никој не веруваше дека пејачката за помалку […]

Сцена

Повторно во одлично издание: Пејачката се појавила во впечатлив мантил фустан, но целиот фокус бил насочен кон нејзините нозе

Селин Дион не престанува да ги воодушевува модните експерти со своите изданија во кои се појавува во последните две години. Пејачката сè уште е многу успешна во својата кариера – […]

Сцена

Меган се врати во Англија, сите зборуваат за нејзиниот изглед

Првпат по напуштањето на кралскиот двор и заминувањето во Канада, Меган Маркл се појави во Лондон. Врнежливата ноќ во Англија не го расипа впечатокот кој Меган и Хари го оставија. […]