Ознака: издавање

Црна хроника

Вработени во МВР делеле возачки дозволи на лица што немале положено

Поднесено е обвинение за 36 лица од кои осум вработени во МВР за злоупотреба на нивната службена положба и фалсификување службена исправа. – Пријавените службени лица вработени во Одделението за […]

Вести

Од денеска нема да може да земете лекарства од аптека за болен роднина- лекови на рецепт само со лична карта и пасош!

Граѓаните од денеска ќе можат да добијат лек што им е препишан на рецепт од која било аптека во државата и во кој бил ден во месецот. Од денеска се […]

Вести

МВР ќе издава лични карти и денеска

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите одделенија за управни работи ќе работат и денеска (30 септември 2018). Сите барања за издавање лична карта (оштетена, изгубена или украдена), […]

Вести

МВР: Лични карти ќе се издаваат и викендов

Министерството за внатрешни работи ги известува граѓаните дека сите Одделенија за управни работи ќе работат во сабота и недела (29 и 30.09.2018). -Сите барања за издавање лична карта (оштетена, изгубена […]