Ознака: излета од шини

Балкан Вести

Трамвај излета од шини во Белград, едно лице загина

Во тешка сообраќајна несреќа која се случи утрово во центарот на Белград при што трмвај излета од шините загина едно, а повредене се пет лица. Несреќата се случила кога автомобил “Дачија“ […]