Ознака: изменет

Македонија

Изменет сообраќаен режим на патот Групчин – Тетово

Изменет сообраќаен режим од денеска ќе има на магистралниот пат Групчин – Тетово поради градежни активности за поставување индуктивни јами. Авто мото сојузот на Македонија информира дека изменетиот сообраќаен режим […]

Македонија

Изменет сообраќаен режим на патот Крива Паланка – Граничен премин со Бугарија

Режимот на сообраќај на магистралниот пат А2 Крива Паланка – Граничен премин со Бугарија од денеска ќе биде изменет, соопшти АМСМ. Промената на режимот на сообраќај е поради изведување градежни […]

Вести Македонија

Денес во Скопје изменет режим на сообраќај, еве и каде

Во Скопје денеска ќе има изменет сообраќаен режим поради велосипедското дефиле „Ден без автомобили“ што се организира во рамките на одбележувањето на Европската недела на мобилност 2019. Дефилето го организира […]

Живот

Изменет сообраќаен режим во центарот на Скопје

Поради Парадата на гордоста и маршот “Сведоштво за семејство“, кои ќе се одржат денес со почеток во 12 часот, сообраќајната полиција ќе го пренасочува сообраќајот на скопските улици. Како што […]