Ознака: изненадени специјалци

Балкан

И специјалците изненадени кога влегле во оваа куќа: Подземен наркоград на границата помеѓу БиХ и Хрватска

Припадниците на СИПА во полициска акција со кодно име “Рис“ прво останале изненадени, а потоа уапсиле две лица и заплениле стотици килограми марихуана. Во близина на границата со Хрватска припадниците […]