Ознака: изненадување

Кулинарство

Изненадете ги домашните со совршена вечера: Полнети лигни во вино

Направете им пријатно изненадување на домашните после долгиот и напорен работен/училишен ден. Згответе им нешто убаво, бидејќи, како се вели – љубовта доаѓа од стомакот. Состојки: – 1кг. лигни – […]

Занимливости

Мајка подигнувала пари од банкомат: Кога видела што пишува на екранот, не можела да ги задржи солзите

Се чини дека денес луѓето ретко покажуваат благодарност. Понекогаш едно „благодарам“ многу значи и ги зближува луѓето на посебен начин. Меѓутоа, луѓето се често толку обземени со својот живот, што […]

Занимливости

„Таен Дедо Мраз“ им ги разубаве празниците на стотици купувачи- еве што направил

„Таен Дедо Мраз“ ги разубаве празниците на стотици купувачи во американското гратче Кенет Сквер, во близина на Филаделфија, откако ги плати нивните долгови, направени кога земаат стока на вересија. Анонимниот […]

Занимливости

Пензионерка копала во парк, па пронашла скапоцено изненадување

Жена од Колорадо пронашла 3-каратен дијамант само 10 минути после трагањето во државниот парк во Арканзас. Портпаролката на паркот, Мег Метјуз изјавила дека 71-годишната пензионерка од Аурора, Колорадо, побарала да […]

Живот

Девојка ја изненадила баба ѝ носејќи ја нејзината венчаница

Венчавките се големи настани кои доаѓаат со многу планирање и традиции. Иако самото тоа да најдете партнер со кој ќе сакате да го поминете животот е голем предизвик, самата венчавка […]

Сцена

Кога ќе дознаете што доби Цеца и вие ќе се наежите

Популарната пејачка Цеца Ражнатовиќ денес наполни 45 години, а денот го помина во друштво на своето семејство и блиските пријатели. Утрово, пред нејзината куќа во населбата Дедиње ја пречекаа неколку […]

Сцена

Северина плачеше на нејзиниот роденден од несекојдневното изненадување

Северина во друштво на сопругот седеше во ресторан кога ја изненадија пријателите кои за да и го честитаат роденденот дојдоа во Франкфурт. Таа имаше настап во Франкфурт и не можеше […]

Живот

Пронашла 72.000 евра и ги вратила парите на сопственикот, потоа…

Чесните личности ги има многу малку, но сепак постојат. Оваа приказна за една навистина чесна, добра и храбра жена е навистина несекојдневна.Ана Круз е 23-годишна самохрана мајка која живее од […]

Сцена

Дарко Панчев го прослави 52-от роденден: Сопругата и ќерките го изненадија со уникатен детаљ на тортата Дарко Панчев го прослави 52-от роденден: Сопругата и ќерките го изненадија со уникатен детаљ на тортата

Македонската фудбалска легенда Дарко Панчев го прослави 52-от роденден и доби интересен подарок од семејството.Европскиот и светски првак, петкратниот најдобар стрелец на Југославија, златната копачка на Европа за 1991 година, […]

Балкан

Нашла паричник полн со пари а кога отишла да го врати ја дочекало непријатно изненадување

Жена од Белград нашла полн новчаник во парк кој припаѓал на американски конзол, и отишла да го врати а таму ја дочекало непријатно изненадување.Таа одлучила да ја сподели оваа случка […]

Издвојуваме

Успешни македонски жени добија убаво изненадување за 8-ми март

Осми март, меѓународниот ден на жените, претставува празник кој ја одбележува борбата за економска, политичка, родова и социјална рамноправност на жените во светот. Денес, во модерното секојдневие кога улогите на […]

Вести

Поддршка за Македонија од ЕУ! Себастијан Курц ќе се обрати на митингот на ВМРО-ДПМНЕ?

Највлијателниот политичар во европската дипломатија со поддршка за ВМРО­ДПМНЕ.Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц, гостин на големиот сенароден митинг на ВМРО-­ДПМНЕ кој вечерва се одржува во Скопје. Курц може да се забележи во публиката заедно со носителот на ВМРО­ДПМНЕ во Изборна Единица 1 и министер за надворешни работи Никола Поповски, се очекува тој да се обрати и пред присутните граѓани. Целиот митинг, заедно со обраќањето на Курц може да го погледнете овде.  Австрискиот министер за надворешни работи Себастијан Курц, гостин на големиот сенароден мити