Ознака: Икер Касиљас

Меѓународен фудбал

Прославениот Касиљас преживеа срцев удар

Триесет и седумгодишниот легендарен шпански голман и член на “Порто“, Икер Касиљас заради преживеан срцев удар заврши во болница. Најголем дел од својата кариера Касиљас ја помина во “Реал“ од Мадрид. Таму […]

Меѓународен фудбал

Откриено „ЗОШТО МУРИЊО ГО СТАВИЛ КАСИЉАС НА КЛУПАТА“

„Марка“ ја пренесува интересната сторија околу приказната со Мурињо и Касиљас, односно контроверзната одлука да Касиљас на мечот со Малага биде сместен на клупата. „Мурињо е убеден дека Реал сега […]

Меѓународен фудбал

Касиљас со „шлаканица“ за Мурињо: Дел Боске е најдобар тренер за 2012

Касиљас изјави дека според негово Дел Боске е најдобриот тренер за 2012-тата година. Голманот на екипата на Реал и Шпанската фудбалска репрезентација прокоментира во однос на тоа кој е кој […]

Меѓународен фудбал

Касиљас за Роналдо: Со него би отишол на одмор, само ако се ми биде платено!

Капетанот на Реал Мадрид Икер Касиљас даде интересно интервју за шпанскиот портал „Ла Сехт“, проговори околу и понатаму интересните детали од соблекувалната на кралскиот клуб. „Дури и боксериците на Карим […]