Ознака: Илда Шаулиќ

Сцена

Уште една трагедија во семејството на Шаулиќ

Нова трагедија го погоди семејството Шаулиќ. Откако медиумите пред извесно време пишуваа дека Илда Шаулиќ е бремена, но и позитивна на вирусот Ковид-19, сега пристигнуваат вести дека пејачката го загубила […]

Сцена

Бремената српска пејачка позитивна на коронавирус- од овие детали нејзиното познато семејство во паника

Пејачката Илда Шаулиќ која е ќерка на покојниот фолк пејач Шабан Шаулиќ има корона вирус, пренесуваат српските медиуми. Пејачката покрај позитивниот тест загрижена е и поради фактот што е бремена […]

Сцена

Илда не може да се соочи со смртта на Шабан и не излегува од дома, а еве каква одлука донел синот на пејачот

Кралот на народната музика Шабан Шаулиќ почина во тешка сообраќајна несреќа која се случи во Германија. И по еден месец од неговата смрт, болката и тагата за пејачот не поминуваат. […]

Сцена

Фановите загрижени: Со денови само плаче, а еден ден по погребот ќерката на Шабан ја тргна оваа фотографија од својот Инстаграм

Семејството на кралот на фолк музиката вчера го погреба пејачот, но уште долго ќе се опоравува од болката и шокот кој ги нанесе неговата ненадејна смрт. Ќерката на Шабан Шаулиќ, […]

Сцена

Подарок од 4.000 евра: Шабан Шаулиќ останал без текст кога видел што добил за роденден од ќерката Илда!

Шабан Шаулиќ неодамна го  прославил 65-от роденден во Белград, а на забавата присуствувале  многу познати личности. Помеѓу останатото и  ќерката на чуениот фолкер, Илда Шаулиќ.Илда на својот татко му  подарила […]