Ознака: Илчо Захариев

Вести

СДСМ со подмолна црна кампања, дели запалки во Штип со името на Захариев, со гласачкиот број на СДСМ

СДСМ и Благоj Бочварски продолжуваат со бескруполозната црна кампања против кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ за градоначалник на Штип, Илчо Захариев во пресрет на вториот круг од локалните избори.Подмолната црна кампања на […]

Вести

СДСМ во Штип со весник води кампања пред средношколци, Захариев бара реакција од ЗНМ

Штипскиот новинар Иван Бојаџиски кој се најде на листата на советници на СДСМ, освен честите прошетки до општинската изборна комисија се јавува и во улога на колпортер. Неговиот приватен весник […]

Вести

Спасов и Захариев засадија дрвца, во Штип се садат 50 илјади садници

Во рамки на акцијата „Ден на дрвото“, која се спроведува по 17-ти пат, во штипско ќе бидат засадени 50-тина илјади садници, а во самиот град илјада. Дрвце во штипско денеска […]

Локална самоуправа

Захариев во посета на УЗ и рурални средини – Драгоево и Селце

Градоначалникот на Штип ја започна редовната годишна обиколка на урбаните заедници и руралните средини со цел детектирање на нови проблеми и добивање на идео за проекти.Посетата започна со приградската населба […]

Вести

Груевски: За три години се изградени 16 спортски објекти во Штип

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски денеска го посети мултимедијалниот центар „Креатива“ и неколку спортски објекти во Штип каде што за три години се изградени 16 спортски објекти.Вкупната инвестиција на центарот […]

Локална самоуправа

Градскиот пазар во Штип пуштен во употреба

Штипското комунално претпријатие „Исар“ денеска свечено во употреба го пушти покриениот пазар и новите 14 дуќани, а директорот на ЈП „Исар“, Ангел Бојаџиев информира дека инвестицијата изнесува над 14 милиони […]