Ознака: има загинати

Свет

Во железничка несреќа на мост во Данска загинаа најмалку шест лица

Како што веќе потврдија данските власти најмалку шест луѓе загинаа во железничката несреќа која се случи утрово во осум часот на мост кој поврзува два дански острови. Заради несреќата затворен […]