Ознака: има повредени

Свет

Гореше воз полн со навивачи во Берлин, има повредени

Три лица се повредени во пожар на еден од вагоните на долгиот воз во Берлин. Ова беше објавено на Твитер од градската противпожарна служба, пренесуваат медиумите. Инцидентот се случил на […]

Балкан

Србија зафатена од силно невреме, има и повредени (ВИДЕО)

Вчера попладне централните делови на Србија беа зафатени од незапаметено невреме со град, дожд и силен ветар. Има и повредени лица. Ветрот корнел дрвја и ќерамиди од покривите, а еден […]

Балкан Вести

Масовни протести во Тирана – нападната Владата, има повредени

Опозицијата во Албанија денес одржува масовни протести во Тирана. Илјадници членови и симпатизери на албанската опозција од сите градови во земјата протрестираат и бараат заминување на Владата на Еди Рама. […]

Балкан Вести

Утрово експлозија во центарот на Атина

Во експлозијата која утрово околу 07:00 часот се случила пред црква Агиос Дионисиос во областа Колонаки во Атина експлодирала експлозивна направа. При експлозијата повреден е еден полицаец кој е префрлен во […]

Вести Македонија

Тешка сообраќајка кај Ново село на патот Охрид – Кичево

Според првичните информации, до несреќата дошло при судар на камион и патничко возило „Ауди“ со кавадаречки регистерски ознаки. На местото на сообраќајната несреќа, на магистралниот пат Охрид – Кичево излегле екипи […]

Балкан Вести

Мигранти пробиле полициски кордон и тргнале кон Хрватска

Драма се случила ноќеска на границата на Босна и Херцеговина. Околу 150 мигранти го пробиле полицискиот кордон на граничниот премин Велика Кладуша-Маљевац во Босна и Херцеговина и се упатиле кон […]