Ознака: инвестиции

Вести

Заев од Претор: Обезбедивме првични 80 милиони денари за ревитализација на Преспанско Езеро, заштитата на природното богатство е приоритет

Премиерот Заев подвлече дека без разлика што сме соочени со факторите на кои не можеме да влијаеме, како што се климатските промени и актуелната временска ситуација, препораките што произлегуваат од […]

Бавча

Градоначалникот на Радовиш подари компјутер на Полициската станица, интернетот забега

Ова е ретка-глетка дефинитивно .. Како комуницирале претходно со голуби, со кодер за морзеова азбука?се дел од коментарите за овој гест на градоначалникот на Радовиш кој донираше компјутер на една […]

Вести

Димовски: Катастрофа во најава…

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Илија Димовски на својот Фб профил постираше фотографија со графикон за Директните инвестиции во Република Македонија во периодот од мај и јуни годинава. Инаку периодот бележи пад во […]

Вести

Груевски: Донесовме над 100 компании кои веќе инвестираа во Македонија, а СДСМ без срам сечат ленти на истите

Донесовме преку 100 компании кои веќе инвестираа низ Македонија, а СДСМ без срам сечат ленти на фабрики кои ние ги донесовме и во наше време се` се заврши, истакна лидерот […]

Вести

АД ЕЛЕМ со низа проекти – Големи инвестиции и вработувања

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски денес заедно со директорот на АД ЕЛЕМ Христијан Мицковски извршија увид во градежните активности на новата административна зграда на компанијата. Посетата Груевски ја искористи да […]

Вести

Нови странски инвестиции во Македонија

Во Македонија влегуваат нови инвестиции и во време на политичка криза. Ова покажува дека странските компании не се исплашени и дека веруваат во долгорочната стабилност на државава. Вложувањата не се […]

Вести

ФОТО+Видео:700.000 евра инвестиции во ТППЕ Прилеп

Од 01.07.2005 година, со спогодба за превземање, Територијалната противпожарна единица од Прилеп со целокупното работење, имот и вработени премина во надлежност на Локалната самоуправа.Од 01.07.2005 година, со спогодба за превземање, […]

Вести

Груевски: Нови вработувања и прогрес, наместо криза и деструкција- нова американска инвестиција за нови 200 вработувања

Вработувања и прогрес, наместо криза и деструкција. Нова инвестиција од САД, NYSK Holding, за нови 200 вработувања, напиша на социјалните мрежи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски. -Политичката криза во која опозицијата […]